KONST / Litografier / Färglitografi 15989259
nr 1598 9259
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Människor vid husfasad. Signerad, numrerad 104/175, daterad -74. Färglitografi, bildmått 47x58 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:32:00
18/2 13:00:42
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman